top of page

מירמבה - עבודת יד אוגנדית

  • Twitter Social Icon

שמות המחברים: שירלי תמר וענבר

תאריך: 1.7.17

קהילת מוזונגו - שלום, נעים להכיר! קוראים לנו שירלי, תמר וענבר. התנדבנו שלושה חודשים באוגנדה וסיימנו ממש בימים האחרונים. מי שכבר היה באפריקה, מכיר את העוני הרב השורר באזורים רבים.

אם חשבת פעם: "וואווי, הלוואי והייתי יכול באמת לעזור להם …", ולא ידעת לממש את זה בצורה משמעותית ולאורך זמן, אז הינה, תכירו את מירמבה!


אנו מזמינות אתכם להצטרף ולתמוך בהקמת יוזמה חברתית חדשה וייחודית ללא מטרות רווח-
"Mirembeh-Handmade Uganda", אשר מטרתה לספק מקור פרנסה יציב עבור נשים אוגנדיות במצב כלכלי ירוד ביותר על ידי מכירת מוצריהן בארץ.בואו לממש את אהבתכם לאפריקה!


יחד איתכם נוכל להציע את המוצרים היפיפים והייחודיים לשוק הישראלי ובעתיד הבינלאומי. כך נוכל לתת לנשים אלו הזדמנות לפרנסה קבועה, יכולת להזין את ילדיהם ולשלוח אותם לבית הספר. בואו להיות חלק מהתנועה העולמית של פיתוח בין-לאומי למדינת עולם שלישי!
 

אז מה זה בעצם "מירמבה"?
את "מירמבה" יזמנו, מתנדבי וצוות המרכז ההתנדבותי "תן – ברית" באוגנדה, ויהפוך למציאות רק בעזרתכם.

קצת על "ברית-תן": תכנית הפועלת במטרה למצוא פתרונות ארוכי טווח לצרכים המאפיינים את האוכלוסייה המקומית. התכנית מזמינה מתנדבים מישראל ומהעולם להתנדבות של מספר חודשים במדינות עולם שלישי.

התהליך: רבות מן הנשים איתן עבדנו כחלק מההתנדבות הינן אימהות חד הוריות, פליטות מלחמה, אלמנות, מובטלות, חסרות השכלה, ודלות אמצעים. מעגל העוני בו הן קלועות לא מזמן להן אפשרויות לעתיד טוב יותר, וימשיך להכתיב את גורלן ואת גורל  ילדיהן אם לא יעשה דבר. בעקבות הגעתנו למקום זה אשר שוררת מציאות קשה והבנתנו שיש לנשים אלה לא סתם כישרון, אלא ידיים מדהימות ויכולת יצירה מרשימה ביותר, התחדדה בנו ההבנה שאפשר ליצור לנשים מקור פרנסה! באוגנדה אין קונים רבים למוצרים בשל העוני הרב, לכן מה שעלינו לעשות זה ייבוא ומכירה של מוצריהן בארץ. מכאן צמח הרעיון ליוזמה החברתית "מירמבה"  ("שלום" בלוגנדה, השפה המקומית). משהו שהוא מיומנות מתמשכת ולא פתרון נקודתי, שיאפשר להן להרים את עצמן למעלה וימשיך לטווח הארוך.

התוצר:
לאחר חודשים של ביסוס קבוצות הנשים הצלחנו לגייס נשות מקצוע מקומיות לטובת הכשרתן. כעת אנו כמהים להציע את המוצרים היפיפים והייחודיים- פרי כישרונן של נשות אוגנדה, לשוק הישראלי. עבודות יד אותנטיות, מחומרי גלם מקומיים, בעיצובים מקוריים והשקעה רבה. הנשים מכינות מגוון מוצרים כגון: סלים, שרשראות, צמידים, עגילים, תיקים ועוד.

חשוב לנו שתבינו - אנחנו לא יכולים לעשות זאת בלעדיכם! לצערנו אין לנו הון ראשוני להשקעה בפרויקט המיוחד והחשוב הזה - ופה אתם נכנסים לתמונה והופכים את החלום למציאות! המטרה לגייס סכום התחלתי שבעזרתו נוכל לבצע 2 ירידים בשנה הקרובה, בהם ימכרו המוצרים השונים ובכך הכנסת המותג לתודעה הציבורית. בנוסף אנו מתכננים להשתתף בכ-5 פסטיבלים ארציים שונים, פתיחת אתר קניות אינטרנטי, וביסוס קשרים ברי-קיימא בארץ למשלוחים עתידיים. כל זאת על ידי הבאת מכולה ראשונה לארץ שתגיע במהלך השנה הקרובה ותכיל בתוכה מוצרים רבים, (בנוסף לתשורות הHeadstart.(

 

פתחנו Headstart, אתר לגיוס המונים, על מנת להגיע לסכום של 70,000 שקלים. יש לנו עד ה3 באוגוסט להגיע ליעד! אם לא נגיע כל הסכום שנאסף יחזור לתומכים.

 

אנו מבקשים מכם, כל אחד ואחד פה מקהילת מוזונגו, היכנסו לאתר, תמכו כפי יכולתכם, ושתפו עם חברים, ומשפחה!

לינק ל- Headstart: 

https://m.headstart.co.il/?id=23401#/main?id=23401

פייסבוק - https://www.facebook.com/MirembehUganda/                        
אינסטגרם: _mirembeh

מייל - mirembehgroup@gmail.com

*ב14.12 לספטמבר מתוכנן ערב השקה במרכז הארץ- אוכל, שתייה, מוזיקה, קבלת התשורות והפתעות אפריקאיות נוספות!

נשמח לראות אתכם שם! פרטים בהמשך..😀

אם אתם מתכננים לטייל באפריקה ועוברים/טסים חזרה מאוגנדה, ורוצים לקחת חלק, אנא צרו קשר! אנו צריכים אנשים שישמחו לקחת מזוודה נוספת (כמובן שאנו נשלם) חזרה איתם, מלאה בסלים ותכשיטים.  תוכלו גם לפגוש קבוצת נשים אם תרצו!

קצת על הכותבים

קוראים לנו שירלי, תמר וענבר. שלוש נשים צעירות אחרי צבא התנדבנו שלושה חודשים באוגנדה וסיימנו ממש בימים האחרונים

bottom of page