top of page

השכרת רכב בנמיביה

  • Twitter Social Icon
  • Facebook Social Icon

שם המחבר: זיו אוריול

תאריך: 10.8.16

טיפים להשכרת רכב בנמיביה

נמיביה היא מדינה מופלאה ובחלקים גדולים ממנה נותנת הרגשה כאילו נחתתם בכוכב אחר.

המדינה אמנם מפותחת מאוד יחסית למדינות אחרות באפריקה, אך מכיוון שכמות האוכלוסיה לקילומטר שם היא מהנמוכות בעולם, התחבורה הציבורית לא מאוד מפותחת והדרך הכי נפוצה לתור את המדינה היא ברכב.

כתוצאה מזה אפשרויות הלינה הנפוצות במדינה הן בדרך כלל בקמפסייטים שנותנים שירותים ומקלחת מאוד מטופחים ואזור להכין אוכל עם ברז ומקום להדליק מדורה. המקומות האלו יוצאים מנקודת הנחה שאתם מתניידים עם אוהל, אוכל משלכם, כלי בישול ולפעמים גם שולחן וכסאות.

 

איזה רכב כדאי להשכיר? 4X4 או רגיל?

הרכב הנפוץ ביותר ברב חברות ההשכרה הוא טויוטה הילוקס, שבא בדגמים לשני נוסעים או לארבעה. זה טנדר 4X4 עם תא מטען גדול סגור, ואם תרצו גם אוהל על הגג. יש הרבה רכבים דומים להילוקס וביניהם ההבדלים הם לא כל כך משמעותיים.

ישנה אפשרות כמו בכל מקום להשכיר גם רכב קטן וזו התלבטות שעולה כדי להוזיל עלויות.

נסיעה בנמיביה ברכב קטן היא אפשרית – זאת אומרת הכבישרים הראשיים ביותר במדינה הם סלולים ואיכותיים מאוד, חלק מהכבישים הצדדיים גם סלולים וגם באלו שהם דרכי עפר זה אפשרי לסוע ברכב קטן.

עם זאת חשוב מאוד לציין כמה מגרעות – ראשית סוגיית הציוד. כאמור ברב המקומות יוצאים מנקודת הנחה שאתם מטיילים עם הרבה ציוד. לרכב הקטן גם תא מטען קטן ולכן לא תצליחו להתנייד עם הכל, ובסוף המשמעות היא או לישון בחדרים, שלפעמים זו אופציה יקרה בהרבה, או לוותר על הרבה דברים בקטגוריית הנוחות. בנוסף כאמור תמיד אפשר להסתדר בדרכים אחרות אבל יש משהו כיף בנמיביה בלבחור דווקא את הדרכים הנידחות והשוממות ואת החוויה הזו תפספסו.

למי שמתכנן גם ככה ללון בחדרים ולא קורצת לו הנסיעה הפראית זו אופציה הגיונית.

 

סוגיית הביטוח

כל חברה לוקחת מחיר שונה על ביטוח, אבל העסק תמיד נראה לנו מוזר אז אנסה להסביר.

אתם תראו טבלה שנראית בערך ככה:

מה שמופיע למעלה משמאל לימין זה בעצם מדרגות ביטוח.
המספר 30,000 מהווה את גובה ההשתתפות העצמית המקסימלית, זה בדרך כלל נקרא לקחת "בלי ביטוח".
אחר כך על כל מדרגה בעצם יש תעריף יומי, לעומת סכום מקסימום להשתתפות עצמית.
וביטוח מלא (Zero Excess) יעלה בהתאם.

באמצע מופיעים לנו התעריפים היומיים שנשלם, לפי מדרגות הביטוח השונות.

ברוב החברות יש הפרדה בין ביטוח שמשה וגלגלים לבין ביטוח של כל השאר, כמו שמוצג בטבלה. זה אומר שגם אם לקחתם ביטוח מלא, בשביל לבטח שמשה וגלגלים תצטרכו לשלם את העוד 100 ראנד שכתובים בצד. מצד שני זה גם אומר שאפשר לבטח רק שמשה וגלגלים ולא לקחת ביטוח רגיל.

 

אז מה כדאי לקחת?

אם לקחת ביטוח מלא או בלי זה לגמרי החלטה שלכם – ביטוח מלא יקנה לכם ראש שקט בנסיעה וללא ביטוח יחסוך לכם כסף, זו החלטה שיכולה להתקבל גם ממש ברגע החתימה. בכל מקרה את סעיף הגלגלים והשמשה גם רב חברות ההשכרה מאוד ממליצות לקחת.

במקרה שלי אנחנו התכוונו לקחת ביטוח מלא, ובסוכנות רכב של אדוונס קר הייר, קרלה המנהלת שכנעה אותנו שאין צורך (כי ניסינו להוזיל עלויות) ושמה שחשוב זה הביטוח שמשה וגלגלים. בידעבד זה התברר לנו כהחלטה מצוינת, עם סדק בשמשה הקדמית, שמשה אחורית שיצאה מהמקום ופנצ'ר בגלגל – ולעומת זאת שום דבר לא קרה מבחינת הביטוח.

מה שחשוב כדי לקבל את ההחלטה זה להבין מול החברה שאיתה אתם שוכרים מה בדיוק הביטוח הזה מכסה. לרב יהיו לו סעיפים שאותם הוא לא מכסה כמו שאסי וקלאץ'.

 

איך מסתדרים עם התמצאות? דלק? אוכל?

אז כאמור נמיביה היא המדינה המושלמת לרואד טריפ. הכל משולט ולמי שאוהב לפתוח מפה ולהסתדר לא תהיה שום בעיה להתמצא. מי שירצה את נוחות הGPS ימצא שכל חברת השכרה מציעה כאלה.

לגבי דלק, יש לפעמים מקטעים ארוכים בלי ולכן כדאי לחיות על הצד הבטוח ולמלא כל פעם שעוברים תחנת דלק והמיכל חצי או פחות. כן חשוב לדעת שהמיכלי דלק בנמיביה הם מוגדלים ברב הרכבים למיכלי ענק של כ150 ליטר, ובהתאם אפשר לעבור קילומטרים ארוכים על מיכל מלא.

לגבי אוכל – לא בכל יום תעברו בסופמרמקט ענק שיש בו הכל, אבל זה כן צפוי לקרות בכל יומיים שלושה, לכן כדאי להצטייד כמה ימים קדימה.

 

אז איך ניגשים בכלל להשכרת הרכב? עם איזו חברה כדאי להשכיר?

אז נמיביה עשו לנו עבודה קלה ויצרו תאגיד של כל חברות השכרת הרכב המאושרות, וככה בשליחת מייל פשוט אתם מקבלים הצעות מחיר מכל החברות. את המייל שולחים לכתובת הזו:

caran@iway.na

הם בדרך כלל עונים תוך כמה ימים.

למי שנוסע בחודשי הקיץ עד אוקטובר זה הזמן העמוס יחסית ולכן כדאי להזמין מראש רכבים.

 

הטבה מיוחדת לתרמילאו מזונגו!

10% הנחה לחברת Advanced Car Hire

10% הנחה לחברת Africa 4X4 Rentals

 

לפרטים נוספים לחצו כאן

קצת על הכותב

יחד עם חברתי הדס יצאנו באוקטובר 2015 לטיול של חצי שנה ביבשת. התחלנו באוגנדה ועשינו את כל הדרך עד דרום אפריקה דרך טנזניה, מלאווי, זמביה בוצוואנה ונמיביה.

מוזמנים לפנות בכל שאלה!

זיו – 0524343480

Zivoriol1@gmail.com

bottom of page